Blogi internetowe – gdzie wyszukiwać, co pisać, w jaki sposób zakładać?

Zapisywanie dziennika jest zajęciem, które pielęgnują ludzie od wieków. Dzięki pamiętnikom zachowała się wiedza sprzed lat. Dzięki pamiętnikom dostępny jest również obraz dawnych epok. We dzisiejszym świecie pisanie dzienników papierowych powoli odchodzi do lamusa.

W miejsce pamiętnika papierowego są blogi, inaczej pamiętniki internetowe rodzaju https://wiadomoto.pl/. Jest jednakże ogromna różnica między takim pamiętnikiem papierowym a blogiem. Pamiętnik papierowy był znacznie bardziej osobisty. Natomiast bloga, jaki przecież pracuje w sieci, może czytać każdy. Co zgodność z rzeczywistością internet gwarantuje pewną ochronę własności osobistej, niemniej jednak oraz tak wszyscy mogą mieć dostęp do zapisu wspomnień lub przeżyć. Pamiętnikarstwo kultywowane jest także w social środki masowego przekazu.

Social środki masowego przekazu to, poza blogami, przeróżne portale społecznościowe, muzyczne oraz inne, na których ludzie poznają się, zamieniają doświadczeniami, zwierzają się sobie. Prowadzenie pamiętników internetowych jest niezwykle legendarne wśród młodych ludzi.

Trzeba jednakże wiedzieć, iż tego rodzaju zwierzenia prowadzą też co poniektóre gwiazdy, jak i politycy. Rozumie się samo przez się jednakże, że takie pamiętniki osób publicznych różnią się od pamiętników osób totalnie anonimowych. Politycy na swoich blogach w większości wypadków komentują najświeższe doniesienia z życia polityki, a też wchodzą w polemiki światopoglądowe ze swoimi przyjaciółmi z rządu.

Gwiazdy natomiast donoszą o swoich koncertach, pokazach mody czy filmach, w jakich zagrały. Blog jako pamiętnik ma okazję być całkiem anonimowy, lecz niektórzy umieszczają na nim swoje zdjęcia, piszą czym się zajmują, skąd pochodzą. To typ pewnego oczyszczenia, albowiem i tak piszą o rzeczach, które inni ludzie odczytują na odległość. Czasami niemniej jednak zdarza się, iż poprzez treści umieszczane na blogu dana postać jest szykanowana w swoim środowisku, dotyczy to przede wszystkim dzieci. Wobec tego również wszyscy rodzice powinni być czujni oraz zwracać uwagę na to, co robi ich dziecko w sieci i jak to na niego wpływa.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.